Connect with us

Poradniki

Sprzątanie w biurze – kto za to odpowiada? Wynajmij firmę sprzątającą

Obowiązki pracownika biurowego często budzą wiele wątpliwości – zwłaszcza, jeśli chodzi o sprzątanie biura. Jeśli zastanawiasz się, co powinno być wykonane przez pracodawcę lub firmę zewnętrzną, a co przez pracownika, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się, między innymi co należy do obowiązków tych osób. 

Co należy do obowiązków pracownika?

Praca w czystym biurze jest o wiele przyjemniejsza i bardziej efektywna, dlatego wielu pracodawców dba o to, aby w pomieszczeniach zawsze panował należyty porządek. Ponadto, praca w czystych warunkach wpływa także na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa i higieny – a każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia dobrych warunków. Jednak przygotowanie odpowiedniego stanowiska pracy i kontrolowanie jego stanu to czynności, na których obowiązki pracodawcy, związane z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa, się kończą. O czystość na swoim stanowisku pracy powinna dbać osoba, która pozostaje zatrudniona. 

Do jej obowiązków należą między innymi: prawidłowe korzystanie ze sprzętów biurowych i utrzymywanie ich w odpowiednim stanie, regularne porządkowanie dokumentów, wycieranie kurzy ze swojego biurka oraz mycie po sobie kubka. Są to czynności, których wykonywanie pozwala na niedopuszczenie do bałaganu. Jednak sprzątanie biurowców i wykonywanie cięższych czynności nie należy już do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku pracownika biurowego. Pracownik dba jedynie o porządek w swoim otoczeniu, natomiast pracodawca jest zobowiązany do tego, aby utrzymywać porządek w całym budynku, dlatego takie czynności, jak: mycie okien, odkurzanie, dokładne czyszczenie sprzętów, czyszczenie ubikacji, wycieranie kurzu z trudno dostępnych miejsc czy też podlewanie roślin, powinno się zlecić firmie sprzątającej. Jeśli zatem potrzebujesz posprzątać biuro w Krakowie, to skontaktuj się z firmą, która się tym zajmuje. Jako pracodawca nie możesz obciążać tymi zajęciami swoich pracowników, ponieważ nie są oni zobowiązani do ich wykonywania.

Zatrudnienie firmy sprzątającej

Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej sprawi, że w Twoim biurze będzie panował porządek, a także zostanie zachowana właściwa higiena pracy. Pracownicy zatrudnieni w tego typu firmach doskonale znają się na konkretnych powierzchniach i wiedzą czym należy je wyczyścić, aby nie doprowadzić do żadnego uszkodzenia – posługują się oni jedynie odpowiednio dobranymi środkami i właściwym sprzętem. Dlaczego jeszcze należy powierzyć sprzątanie biur odpowiedniej firmie? Między innymi dlatego, że firmy takie potrafią również w bardzo skuteczny sposób zapobiegać rozwojowi różnych bakterii i wirusów – dzięki zastosowaniu odpowiednich środków dezynfekujących. Prace związane ze sprzątaniem biurowców wykonuje się w godzinach, kiedy biuro jest zamknięte – jest to nie tylko bezpieczne dla kadry, ale także dużo wygodniejsze, ponieważ nikt nikomu nie przeszkadza. Jeśli masz do posprzątania biuro w Krakowie, to koniecznie zapoznaj się z ofertami profesjonalnych firm, działających w tej okolicy. Podczas wyboru odpowiedniego zespołu sprzątającego zachowaj należytą ostrożność. Nie zawsze firmy, które proponują niską cenę będą dobrym wyborem – mogą one korzystać z tanich środków, w związku z czym powstaje ryzyko poniszczenia powierzchni. Pamiętaj, że firma powinna działać legalnie, a każde z takich przedsiębiorstw ma swoje koszty – takie jak np. opłaty związane z ZUS, wynagrodzenia pracowników, czy właśnie zakup odpowiednich środków czyszczących – dlatego cena nie może być zbyt niska. Jeśli masz taką możliwość, to zapoznaj się także z tym, jakie doświadczenie posiadają pracownicy zatrudnieni w firmie, a także przeczytaj opinie innych użytkowników na jej temat. Zatrudnienie dobrej firmy, która w solidny sposób zajmie się sprzątaniem biura, może okazać się dość dużym wydatkiem, ponieważ pracownicy dobrze działającego zespołu muszą najpierw dokonać analizy powierzchni, a następnie zastosować odpowiednie preparaty, które nadają się do ich czyszczenia. Sprzątanie biur w Krakowie oddaj w ręce profesjonalistów.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

Copyright © 2021 startingpoint-film.pl