Connect with us

Poradniki

Jak przygotować się na wizytę u stomatologa?

Planujesz wizytę u stomatologa, ale nie wiesz, jak się na nią przygotować? Nie ważne, czy będziesz u dentysty pierwszy raz, czy po dłuższej przerwie – zapoznaj się z poniższym artykułem, który pomoże Ci właściwie i bez stresu przyszykować się na spotkanie ze specjalistą od zębów.

Pierwsze kroki przed wizytą w gabinecie stomatologii w Gliwicach

Choć dla wielu ludzi sama chęć podjęcia współpracy z dentystą jest ogromnym krokiem, warto mieć na uwadze, że tuż przed spotkaniem, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Proces ten może pomóc nie tylko dentyście, ale i samemu pacjentowi, który przez niewłaściwą pielęgnację bądź zaopatrzenie, mógłby narazić się na niepotrzebny stres i dyskomfort. Co zatem potrzebne jest przed wizytą u dentysty?

Z pewnością najważniejsze jest dokładne wyszczotkowanie zębów. Nawet jeśli jest się przekonanym, że ma się bardzo zepsute zęby i mycie ich niewiele wniesie, warto pamiętać, że taka pielęgnacja zębów nie tylko usunie resztki jedzenia z powierzchni między zębowych, zredukuje powstały osad, ale i pozbawi nieświeżego oddechu, który może wywołać dyskomfort również u lekarza. Dodatkowo, by poprawić swoje samopoczucie i jeszcze bardziej zadbać o higienę jamy ustnej, tuż przed wizytą prócz szczotkowania zębów, warto użyć nici dentystycznej, która na przykład przy stłoczonych zębach, może okazać się jedynym wyjściem ułatwiającym usunięcie resztek pokarmu. Po ostatnim, przygotowawczym byciu zębów nie wolno pić napojów ani spożywać jakichkolwiek pokarmów. 

Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentów – mowa tutaj głównie o dowodzie osobistym oraz pieniądzach. Nawet jeśli większość gabinetów dentystycznych posiada bezgotówkową płatność, warto przed wizytą zadzwonić i upewnić się, w jakiej formie dokonuje się zapłaty za usługi oraz jak one są wyceniane, by przekalkulować sobie wszystko i odpowiednio przygotować się finansowo. Dodatkowo, jeśli posiada się jakiekolwiek informacje o swoim zdrowiu (np. przewlekłe choroby, uczulenia), warto je wziąć dodatkowo ze sobą do gabinetu. Być może, mogą one okazać się cenną wskazówką dla stomatologa do prawidłowego wykonywania zabiegów.

Stomatolog w Gliwicach

Znajdując się już w gabinecie stomatologicznym, będąc w pełni przygotowanym, pozostaje tylko czekać na swoją kolej. Po zawołaniu przez specjalistę można opowiedzieć o swoich problemach bądź obawach dotyczących higieny jamy ustnej lub kondycji zębów. Nawet jeśli odczuwa się dyskomfort i stres związany z ewentualnym zabiegiem, warto o nim powiedzieć dentyście, który z pewnością posiada ogromną, rzetelną wiedzę i kompetencje pozwalające uspokoić zestresowanego pacjenta. Z kolei mając obawę przed ewentualnym bólem, który można odczuć podczas borowania, należy po prostu poprosić specjalistę o znieczulający zastrzyk, który działa prawie natychmiast po podaniu. 
Najczęściej strach i niepokój przed wizytą u dentysty mija już po pierwszej wizycie i każda kolejna, o ile została przeprowadzona w spokoju, harmonii i pełnej empatii, przebiega bez żadnego niepokoju.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

Copyright © 2021 startingpoint-film.pl