Connect with us

Poradniki

Komary – jak je zwalczyć?

Sezon letni jest najbardziej oczekiwanym czasem roku. Letnie, ciepłe wieczory pozwalają na miłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu z najbliższymi przyjaciółmi. Niestety, ciepłe dni związane są z inwazjami różnych insektów, a najbardziej uciążliwą grupą owadów są komary. Ukąszenie komara wiąże się z silnym świądem, zaczerwienieniem skóry, obrzękiem, a w wielu przypadkach – bąblem. Ugryzienie przez komara jest szczególnie uciążliwe dla małych dzieci, którym trudno poradzić sobie ze swędzeniem naskórka oraz uczuciem pieczenia. Ochrona przed owadami w postaci sprayów jest skuteczna tylko chwilowo i nie daje ulgi w czasie nocnych ataków owadów. Doskonałą metodą na ich usunięcie ze swojego domu i mieszkania jest odkomarzanie. Co warto wiedzieć o zwalczaniu komarów przez profesjonalistów? Na czym polega odkomarzanie?

Komar – co to za owad?

Komary są liczną populacją, której poszczególne gatunki obecne są w każdym zakątku świata. Na globie występuje około 3500 gatunków komarów, natomiast w Polsce obecnych jest jedynie 47 ich rodzajów. Najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami, które są szczególnie dokuczliwe w sezonie letnim są komary pospolite oraz widliszki. Ich ulubionym miejscem bytowania są ciepłe i wilgotne obszary, dlatego miejsca ich wylęgu zlokalizowane są w pobliżu zbiorników wodnych, bagien i mokradeł. Ciekawostką jest, że w przypadku suszy jaja komarów są w stanie przetrwać nawet kilka lat. Owady bardzo szybko przystosowują się do zmian atmosferycznych, dlatego egzotyczne gatunki zaczynają zasiedlać nowe części świata.

Ukąszenia komarów są szczególnie niebezpieczne dla osób uczulonych, dlatego warto wiedzieć, że jednym ze skutecznych sposobów ich likwidacji jest odkomarzanie. Zwalczanie komarów, przeprowadzone przez profesjonalną firmę pozwala całkowicie pozbyć się jaj oraz licznych przedstawicieli tego gatunku, które uprzykrzają życie w letnie, ciepłe dni. 

Zwalczanie komarów Warszawa

Aby skutecznie pozbyć się uciążliwych, uprzykrzających życie owadów ze swojego mieszkania czy domu warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Komary w Warszawie pojawiają się już wiosną, a okres ich rozwoju i zwiększania populacji odbywa się aż do późnej jesieni. Jedną z firm, która zajmuje się zwalczaniem komarów w Warszawie jest Perfect Clean, której ofertę można zobaczyć na stronie https://perfect-clean.waw.pl/zwalczanie-komarow-odkomarzanie-w-warszawie/.

Firma zajmuje się zwalczaniem różnych insektów, w tym komarów. Do usuwania niechcianych gości z domu, mieszkania czy balkonu wykorzystuje nowoczesne metody, jak oprysk lub zamgławianie termiczne. To metody chemiczne, niemniej jednak osłonięcie przedmiotów codziennego użytku sprawia, że jest całkowicie bezpieczne dla ludzi. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zamgławianie termiczne, które poprzez rozpylenie ciepłej mgły chemicznej pozwala aktywnym cząsteczkom preparatu dotrzeć do wszelkich zakamarków, w których mogą znajdować się jaja komarów. Wszelkie osobniki po kontakcie z mgłą termiczną lub opryskiem zostają zlikwidowane, a długofalowa aktywność preparatów zapobiega ich ponownemu rozmnażaniu i osiedlaniu.

Czy komary są niebezpieczne dla ludzi?

Oficjalnie uznaje się, że komary zamieszkujące tereny Polski nie są szkodliwe dla ludzi. Niestety, rozwój klimatyczny sprawia, że pojedynczy przedstawiciele egzotycznych gatunków są w stanie przelecieć wiele kilometrów i osiedlić się na nowych terenach. Ugryzienie komara jest jednak niebezpieczne dla osób, Warto pamiętać, że skuteczne odkomarzanie pozwala na swobodne funkcjonowanie osób narażonych na wystąpienie silnej reakcji organizmu na ukąszenie owada. Mimo, że komary obecne w Polsce nie przenoszą groźnych patogenów, pojedyncze osobniki są odpowiedzialne za zakażenie ludzi dirofilariozą, czyli chorobą wywołaną przez nicienie. 

Decydując się na zwalczanie komarów w Warszawie warto wybierać usługi sprawdzonych firm, które dysponują odpowiednim sprzętem, wiedzą oraz umiejętnościami, jak Perfect Clean. Brak komarów w letnie wieczory z pewnością umili chwile spędzane na świeżym powietrzu.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

Copyright © 2021 startingpoint-film.pl