Connect with us

Uroda

Cenne olejki roślinne

W ciągu ostatnich kilku lat niemalże szturmem podbiły rynek kosmetyczny, zdobywając miłość kobiet na całym świecie. Skład olejków niczym nie ustępuje nawet najlepszym i zarazem najdroższym kremom, które znaleźć można na sklepowych półkach. Poniżej przedstawiamy te olejki, które uważane są za najbardziej cenne, a jednocześnie cieszą się największą popularnością.

Olejek Macadamia

Produkuje się go z orzechów macadamia. Charakteryzuje się delikatnie orzechowym zapachem. Jego kolor jest żółty. Zawarte są w nim:

  • witaminy;
  • skwalen;
  • lecytyna;
  • kwasy tłuszczowe o dużym stężeniu.

Jak działa? Stosowanie olejku macadamia to gwarancja bardzo głębokiego nawilżenia skóry. Skutecznie zmniejsza on naskórek i przyczynia się do wygładzenia jego powierzchni. Jest także świetnym sposobem na ujędrnienie skóry. Dodatkowo chroni ją przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Stosowanie olejku macadamia to pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry. Jego stosowanie zaleca się szczególnie tym kobietom, które weszły już w wiek dojrzały. Poleca się go także wtedy, kiedy skóra jest zniszczona i wymaga intensywnej regeneracji. Pomaga łagodzić podrażnienia słoneczne, dlatego warto go stosować po zbyt długim opalaniu.

Olejek migdałowy

Najbardziej upodobały go sobie Włoszki. Produkuje się go ze słodkich migdałów. Ten rodzaj oleju w zasadzie w ogóle pozbawiony jest zapachu. Charakteryzuje się delikatnie bursztynowym kolorem. Jak działa? Regularnie stosowany olejek migdałowy pomaga skutecznie zmiękczyć naskórek. Poprawia również funkcjonowanie bariery ochronnej skóry i zwiększa jej elastyczność. Doskonale łagodzi podrażnienia. Olejek migdałowy mogą stosować wszystkie kobiety niezależnie od tego, jaki mają typ cery. Szczególnie zaleca się go jednak wtedy, kiedy cera jest bardzo wrażliwa. Stosować można go w ciąży bez obaw o to, że zaszkodzi dziecku. Jednocześnie doskonale radzi sobie z rozstępami. Nie uczula, dzięki czemu sięgać mogą po niego osoby borykające się z alergią.

Olejek z pestek winogron

Do jego wyprodukowania potrzebne są nasiona winorośli właściwej. Zawarty jest w nim resweratol, który działa korzystnie na włókna kolagenowe. To właśnie z tego powodu olejek ten zaleca się stosować kobietom, które chcą uniknąć powstania rozstępów. Wykazuje on również silne działanie przeciwrodnikowe. Opóźnia w związku z tym procesy starzenia się skóry. Regularnie stosowany sprawia, że skóra o wiele szybciej się regeneruje, jest silniejsza, a jednocześnie prezentuje się o wiele lepiej. Olejek z pestek winogron powinny stosować przede wszystkim te panie, których cera jest zmęczona i pozbawiona blasku.

Olejek arganowy

Prawdziwy hit ostatnich lat. Znany był od wieków mieszkańcom Maroka. Do jego wyprodukowania potrzebne są orzechy drzewa arganowego. Zawiera przede wszystkim bardzo duże ilości kwasów omega 3 i omega 9. Dostarcza również witaminy E. Regularnie stosowany sprawi, że skóra stanie się o wiele bardziej elastyczna i dogłębnie nawilżona. Powinny jak najczęściej sięgać po niego kobiety, których cera jest sucha i pozbawiona blasku. Zaleca się go również osobom borykającym się z trądzikiem.

Podobne wpisy

Copyright © 2021 startingpoint-film.pl