Connect with us

Poradniki

Jak wybrać salę weselną, aby pomieścić wszystkich gości?

Wybór sali weselnej stanowi jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć w związku z wyjątkowym dniem, kiedy ma się odbyć ślub. Pula lokali, spośród których przyjdzie wybierać przyszłym nowożeńcom, w ciągu ostatnich kilku lat rozrosła się do naprawę zadziwiających rozmiarów. Można się jednak zastanawiać, czy tak duży wybór rzeczywiście ułatwia znalezienie idealnej propozycji?

Poszukując sali weselnej w Śremie i okolicach, można natknąć się na kilkanaście opcji, które warte są bliższego przyjrzenia się – niezależnie od tego, czy preferujecie wesele w stylu rustykalnym czy marzy Wam się romantyczny klimat. A może odpowiednia dla Was będzie zwykła sala bankietowa, w której można puścić wodze fantazji i zabrać się za udekorowanie jej samodzielnie?

Jak wybrać salę weselną w Śremie i nie tylko?

Czy znalezienie sali idealnej jest możliwe? Oczywiście, szansa na znalezienie miejsca, które spełni wszystkie wymagania, istnieje. Nie warto się łudzić, że będzie to proste zadanie. Co więcej, dobrze mieć świadomość tego, że z wyborem sali weselnej koniec końców jest jak z wszystkim innym – najczęściej ostateczna decyzja podejmowana jest na podstawie bilansu plusów i minusów. Nie powinno to Was jednak zniechęcać! Najważniejsze, to ustalić priorytety, a wymarzona sala nie będzie stanowić utrapienia w Waszym wyjątkowym dniu.

Co należy wziąć pod lupę?

 • Wielkość sali a liczba zaproszonych gości
  Jednym z pierwszych kroków do organizacji udanego wesela jest ustalenie liczby gości. I to nie tylko po to, by upewnić się, że wszystkie bliskie Wam osoby będą obecne w ważnym dla Was dniu. Stworzenie listy gości stanowi podstawę do rozpoczęcia poszukiwań odpowiedniej sali. Mniejsze lub większe modyfikacje nie stanowią aż takiego problemu jak sytuacja, gdy nagle okaże się, że lokal, który został zarezerwowany dwa lata naprzód, jest przeznaczony dla trzydziestu osób mniej niż zostało zaproszonych.
  Rozmiar sali nie jest czymś na czym warto przyoszczędzić. Dobrze jednak pamiętać o tym, że żadna ze skrajności nie wyjdzie na Waszą korzyść. Czy to zbyt mała sala, w której goście będą przeciskać się między sobą łokciami oraz czuć niekomfortowo przy swoich stolikach z powodu ścisku i zbyt niewielkiej przestrzeni osobistej, czy też zbyt duże pomieszczenie, w którym królowało będzie wrażenie pustego parkietu, a goście będą mieli problem z podejmowaniem interakcji ze sobą, ponieważ na wielkiej przestrzeni z łatwością można będzie uniknąć kontaktu z innymi. 
  Dodatkowym aspektem, który należałoby wziąć pod uwagę będzie liczba sal w lokalu, a jeśli jest ich kilka – czy są od siebie odpowiednio oddzielone. Prawdopodobnie w opisie Waszego wymarzonego wesela nie figurują muzyka i rozgardiasz dobiegające z sali obok. 
 • Lokalizacja
  Niezależnie, gdzie odbywa się ceremonia – w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego – bardzo ważny aspekt stanowi dojazd do miejsca, w którym sala weselna się znajduje. Każda lokalizacja będzie miała swoje plusy i minusy, a czy to będzie centrum miasta czy niewielka miejscowość nad jeziorem z pięknym widokiem, zależy tylko od Was. Jeśli jednak wybór padnie na lokal bardziej oddalony, może pojawić się konieczność dodania do Waszego ślubnego budżetu kosztów wynajęcia transportu dla gości weselnych. Co więcej, w temacie zatroszczenia się o odpowiednią ilość przestrzeni dla wszystkich zaproszonych gości – konieczne będzie upewnienie się, że również i parking jest odpowiedniej wielkości.
 • Koszt wynajęcia
  Nie chodzi tutaj wyłącznie o cenę liczoną za osobę. W koszt wynajęcia sali mogą być także wliczane: dekoracje, ciasta i słodycze, nielimitowane napoje, zaliczka, parking, ewentualne zmniejszenie liczby gości. Oczywiście, można się zdecydować na zatroszczenie się o niektóre aspekty samodzielnie. Znajoma zajmuje się aranżacją wnętrz i może pomóc w stworzeniu pięknego klimatu sali? Oryginalny i bardziej osobisty wystrój na pewno sprawi, że ten dzień stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy – jeśli dodać do tego trochę czasu i chęci. Fakt, że za napoje trzeba dopłacić? W rzeczywistości może wcale nie wyjść aż tak drogo, jeśli policzy się koszty kupienia ich osobno oraz zatrudnienia dodatkowych osób, które by dopilnowały, by ich nie brakowało – w lokalach często obsługa nie podejmuje się roznoszenia produktów niedostarczonych przez nich.
 • Wygląd i styl
  Styl jest ważny – zależy często od indywidualnych preferencji. W kwestii wyglądu lokalu warto zwrócić jednak uwagę na to, czy sprawia wrażenie zadbanego i odnowionego. Odchodzące fragmenty farby, popękane kafelki, zaniedbane toalety mogą skutecznie popsuć humor zarówno Wam, przyszłym nowożeńcom, jak i zostawić niesmak u gości. Co więcej, nikt nie chce w tle weselnych zdjęć mieć odrapanych ścian, prawda? 
 • Baza noclegowa
  Przenocowanie kliku osób w pokojach gościnnych u siebie czy u rodziców nie stanowi dużego problemu. Sytuacja się komplikuje, kiedy z kilku osób robi się kilkadziesiąt. Rozejrzenie się za noclegami wydaje się wtedy najlepszą opcją. Zaczynają się poszukiwania… I z kilkunastu znalezionych wcześniej ofert zostaje raptem kilka sal weselnych z noclegami w Śremie – zresztą taka sytuacja wystąpi w całej Polsce. Sprawdź sale weselne z noclegiem w Śremie.
 • Klimatyzacja/ogrzewanie

Można jeszcze długo wymieniać aspekty i detale, które nie pozostają bez znaczenia przy wyborze sali weselnej. Najważniejsze jednak, by pamiętać o jednej kwestii – znalezienie dobrego, sprawdzonego lokalu nie jest najprostszym zadaniem, a jeśli już się to uda, liczba wolnych terminów może okazać się dosyć okrojona. Warto zabrać się za to odpowiednio wcześniej – z umysłem otwartym na wymyślanie rozwiązań dla nie do końca idealnych lokalizacji.

Podobne wpisy

Copyright © 2021 startingpoint-film.pl