Connect with us

Usługi

Sprawy rozwodowe, alimenty – jakiego adwokata wybrać?

Rozwód zamyka długi etap naszego życia. Sprawy rozwodowe nie należą do najprzyjemniejszych. Do tego jeśli wyrok ma zapaść z orzeczeniem o winie, jest to nie rzadko publiczne „pranie rodzinnych brudów”. Jeśli w małżeństwie pojawiły się dzieci, do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia, pod czyją opieką będzie dziecko i jak wysokie będzie musiała płacić alimenty druga strona. Jak przebrnąć przez to jak najszybciej i możliwie najmniej boleśnie? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Poproś o pomoc profesjonalistę

Często podczas spraw rozwodowych rządzą nami emocję i nie jesteśmy w stanie bronić swoich Interesów. Warto skorzystać z usług profesjonalnego adwokata rozwodowego. Jak wybrać odpowiedniego prawnika? Swoją prośbę o reprezentowanie własnych interesów skieruj do adwokata, który specjalizuję się w dziale prawa ściśle dotyczącego rozwodów oraz alimentów. Prawo to bardzo obszerna dziedzina i nie można być specjalistą od wszystkiego. Adwokat rozwodowy w Łodzi sprawnie poprowadzi Twoją sprawę przed wymiarem sprawiedliwości, a Twoje szansę na korzystne rozstrzygnięcie znacznie się zwiększą. Adwokaci to specjaliści, którzy doskonale znają przepisy prawa, dzięki czemu ich argumentacja w sądach jest logiczna i przekonująca. Jeśli nie mamy wykształcenia prawnego, niestety nie będziemy w stanie równie dobrze obronić swoich praw i dochodzić swoich roszczeń. 

Koszty postępowania sądowego oraz usług adwokata

Zacznijmy od opłat sądowych. W 2021 roku opłata sądowa wynosi 600 zł. Jeśli potrzeba będzie opinia biegłych sądowych, jest to koszt rzędu 500-1000 zł. Jeśli strony będą chciały zawrzeć porozumienie w drodze mediacji, będzie to koszt rzędu około 450 zł. Kurator rodziny – około 80 zł.  Sumując, tworzy się dość spora kwota. W związku z podjęciem decyzji o chęci uzyskania rozwodu, poniesienia kosztów sądowych warto dopilnować sprawy do końca i wynająć adwokata rodzinnego.

Adwokat rozwodowy w Łodzi profesjonalnie przejmie prowadzenie sprawy, udzieli cennych wskazówek, przygotuje wszystkie pisma procesowe, wskaże jak najkorzystniej argumentować swoje stanowisko przed sądem. Stoi po naszej stronie i pracuje nad tym, abyśmy uzyskali zamierzone korzyści. Co ważne, alimenty na dziecko, które najczęściej są główną przyczyną sporów małżonków, są bardzo istotną kwestią, o którą prawnik walczy w naszym imieniu. Jeśli dziecko pozostaje pod naszą opieką, ważne, by zagwarantować mu odpowiednie warunki bytowe i finansowe. Powstaje więc pytanie, ile kosztuje sprawa rozwodowa? Oprócz kosztów sądowych, honorarium adwokata rozwodowego waha się w granicach 1500-6000 zł. Skąd tak duża rozpiętość cenowa? 

Honorarium prawnika 

Wynagrodzenie adwokata rozwodowego zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, pod wzgląd należy wziąć zawiłość i trudność konkretnej sprawy rozwodowej. Czy podczas sprawy będzie walczyć o opiekę i alimenty na dziecko czy dzieci? Czy wina rozpadu pożycia małżeńskiego leży po naszej stronie? Czy chcemy uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie przeciwnej strony? Jak duża ilość rozpraw będzie przeprowadzona? Czy w postępowaniu sądowym potrzebna będzie opinia biegłych sądowych? Wszystkie takie kwestie to dodatkowa komplikacja, do której adwokat rodzinny musi się specjalnie przygotować, opracować argumentację oraz przygotować się na kontratak strony przeciwnej. 

Ponadto, honorarium adwokata rozwodowego w Łodzi zależy od jego pozycji. Przede wszystkim od ilości wygranych i przegranych spraw rozwodowych. Stażu zawodowego i zdobytego doświadczenia. Czy adwokat, którego wybraliśmy jako reprezentanta naszych interesów, jest cenionym specjalistą w tej dziedzinie prawa? Przeciętna wysokość honorarium adwokata rozwodowego wynosi mniej więcej 2500 zł.

Sprawa rozwodowa i jej korzystny finał 

Pomimo konieczności poniesienia dodatkowych kosztów naszej sprawy rozwodowej, decyzja o skorzystaniu z usług adwokata rozwodowego, to najlepszy wybór, jaki możesz sobie zagwarantować. Przejdź przez ostatni, trudny etap małżeństwa szybko i skutecznie. Do dzieła! 

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

Copyright © 2021 startingpoint-film.pl